Category Archives: Uncategorized

Recyklační festival v Josefově

Možná nabydete jisté podezření, že je to zase nějaký Brutal Assaul a že ani neděláme jiné akce. Pravda, má to s tím cosi společného: Díky tvorbě na BA máme v Josefově tak trochu jméno. A tak nás tam zvou. Tedy je mi milou povinností vám oznámiti, že se můžeme potkat na <b>prvním recyklačním festivalu v Čechách</b> v Bastionu IV v Josefově. Link například zde (sorry za fejsbug): https://inodpady.cz/brzy-probehne-prvni-festival-upcyklace-v-cechach/

Woodcoregang laser division

Už to nějakou dobu trvá, nicméně na naše stránky se to zatím nedostalo. Tímto chci toto kritické nedopatření napravit.

Dovolujeme si Vám oznámiti, že woodcoregang konečně dotáhl jeden ze svých projektů ke zdárnému životu, a tedy v Počeplicích konečně řežeme laserem!

Více informací naleznete na stránkách woodcore laser division, tedy https://laser.woodcoregang.cz

 

Trutnov

Čau lidi. Hi people.

Právě makáme na bojišti na artukus festivalu. Možná si říkáte, že jsme umřeli, neb příspěvků není mnoho, avšak chyba lávky. Pouze kašleme na všechny ty ynternety, srandy máme dost i bez nich. Brutal je za námi, to už ani nemá cenu omílat. Teď a tady. Trutov. Bez Věcheta. Na začátku července pro Obscene Extreme, teď proalternativní fesťák. Zase palety. Jenže tentokrát kostkatý. Nemám je rád. Mám rád trámkový. Mají nosnost. Mají xicht. Mají výhody – dají se chytit kdekoli, drží tvar, jsou pevné, zkrátka cool, skoro jako za šest kilo hipsterský z bauhauzu a podobných. akorát za hubičku.

Takže jedeme kostkatý. Je to voser. Ale řekli jsme, že je to fuk, tak je to fuk. Důležitý je, aby bylo z co nejméně palet co nejvíc usazených prdelí. Není problém naskládat na sebe tři palety, posadit na ně čtyři či víc lidí a voilá! Jenže o tom to není. To umí každý. Pointa je v šetření. A v minimu prořezů. Povedlo se navrhnout model, který usadí dvě až tři prdele (metr dvacet šířka) a stojí dvě a třetinu palety. Takže na tři lavice padne sedm palet. Ryzí funkcionalismus. Líp se nepovedly, byly domluvené trámkovky, tak imporovizujeme. To umíme, alespoň tomu věřím. Atmosféra bují, vedle nás makají studenti architektury a tvoří. Rukama. Bez projektu. Neuvěřitelné! Zpracovávají fungl nový materiál, zatímco my se pereme s olezlejma paletama zasranejma od červené hlíny. Ale jde jim to, řemeslná kvalita za jedna, pouze.. pouze některé věci nemohou fungovat. Což je – naštěstí – problém někoho jiného.

Dost keců, důležité jsou výsledky.

Tetovací salon ‘Show me! Tattoo’ má od nás recepci

Poněkud zvláštní zadání. Prý “pěst na oko – nejlíp OSB desky”. Dobrá. Začali jsme modelem:

Následovalo dolaďování a spousta práce, až vzniklo finální dílo:

recepce

a v praxi pak i s podsvětlením:

K tomu pak ještě vzniklo několik stojanů na drobné maličkosti:

(to provrtání však už není naše práce)

Tak, a to vše sem dávám až po roce, a to jen proto, abyste věděli, že neděláme jenom palety.